DERATYZACJA

Pozbywamy się niechcianych gryzoni szybko i trwale!

deratyzacja

Deratyzacja oznacza zwalczanie szczurów, myszy oraz innych gryzoni z wykorzystaniem nowoczesnych środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych. W praktyce odbywa się to najczęściej za pomocą pułapek lub zatrutego pokarmu.

 

Gryzonie należą do niechcianych mieszkańców domów i obiektów komercyjnych, ponieważ powodują duże straty i stanowią zagrożenie biologiczne. Dzieje się tak dlatego, że zanieczyszczają przestrzeń chorobotwórczymi odchodami i moczem a dodatkowo niszczą oraz zjadają przechowywaną żywność.

 

Jeśli mamy do czynienia z kilkoma osobnikami to sprawa jest dość prosta. Gorzej, gdy obiekt zasiedla większa populacja gryzoni. W takiej sytuacji zwalczanie szkodników należy najpierw dokładnie zaplanować, a potem skrupulatnie przeprowadzić szereg zabiegów deratyzacyjnych. Dodatkową trudnością jest w takiej sytuacji fakt, że miejsce zasiedlenia szkodników jest najczęściej trudno dostępne i doskonale ukryte.

 

Podczas przystąpienia do deratyzacji w pierwszej kolejności identyfikujemy szkodnika i zasięg jego zasiedlenia, a następnie przeprowadzamy powtarzaną profilaktykę.

 

Do deratyzacji wykorzystujemy:

  • metody niechemiczne (pułapki żywo-łowne, pułapki sprężynowe, innego rodzaju pułapki),
  • metody chemiczne (stosowanie pestycydów, rodentycydów, antykoagulantów).
 

Najlepsze efekty obserwujemy przy łączeniu różnych metod zwalczania gryzoni.

 

Masz problem z uciążliwymi gryzoniami lub chcesz usunąć pluskwy w swoim domu lub firmie na terenie województwa śląskiego? Zadzwoń! Pomożemy Ci się z nim uporać szybko i na długo!